Jüri

Cengiz ORHONLU

MODERATÖR


Kariyerine 2008 yılında, müziklerini Aras Deniz Sipahi'nin bestelediği Peter Pan Müzikali’nde "Peter Pan" karakterine hayat vererek başlayan Orhonlu, Türkiye’de 2008-2012 yılları arası başrollerinde yer aldığı çeşitli müzikaller, tiyatro oyunları ve sinema projelerinden sonra, tiyatro üzerine eğitim almak için Amerika’ya gitti.

Kendi deyimiyle, -ona çok şey katan bu 4 yıl boyunca çeşitli tiyatro ve müzikal eserlerinde yer alarak, New York ve Washington DC’de atölye çalışmalarına ve dans ekiplerine katılarak oyunlar için müzik yazmaya başladı. Piyano ve müzik ile ilişkisi bu yıllarda iyice pekiştikten sonra Türkiye’ye dönerek ailesi ile birlikte İstanbul'da bir sanat kompleksi olan "KATS Sahne"yi kurdu.

KATS Sahne’de "Paket Servis", "Ufak Tefek Yaşamlar" ve "Kelebekler Özgürdür" oyunlarında oyunculuk anlamında gösterdiği başarılı performansın yanında, "Sana Bir Sır Vereceğim" adlı oyun için yaptığı müzik ile 2022 yılında “En İyi Müzik” ödülünü aldı. Bununla birlikte seyircinin beğenisini toplayan "Patron", "Seyirci", "İstanbul Deyince" ve daha bir çok oyunun da müziklerini ve ışık tasarımlarını üstlendi.

En son, Kanal D’de yayınlanan “O Kız” dizisinde Ozan Mert karakterine hayat veren oyuncu, Belmin Söylemez’in ödüllü filmi “Ayna Ayna” da ise Fatih karakteriyle seyirciyle buluşmuştur.

Sanatçı, yurtiçi ve yurtdışında ödüller alan, yapımcılığını üstlendiği tiyatronet.com projesi ile tiyatro ve gösteri sanatlarını büyük ölçüde topluma ulaştırmak ve toplumlar arası sanat bağlarını kuvvetlendirmek üzere çalışmalarını sürdürmekte olup, İstanbul'da sanat yaşantısına devam etmektedir.