Yarışma

ESERLER

Birinci Aşama;

1- Etüd (En az S.Rachmaninoff, F.Chopin Etütler seviyesinde)

2- Barok Dönem Eseri (En az J.S.Bach Partita seviyesinde)

3- Sonat (L.v.Beethoven, F.Schubert Sonatların 1. veya 3. Bölümleri)

İkinci Aşama;

1- Romantik Dönem Eseri 

2- Modern Dönem Eseri


ÖDÜLLER

1. 60.000 (Altmış bin) Türk Lirası, Madalya, Plaket, Profesyonel Lisanslı Albüm Kaydı ve Yayınlanması, İzmir'de Piyano Resitali Organizasyonu

2. 5 Gram Altın, Madalya, Plaket

3. 4 Gram Altın, Madalya, Plaket

Özel Jüri Ödülü, 3 Gram Altın, Madalya, Plaket


ŞARTNAME

1- "2024 ADS Piyano Akademisi Uluslararası 'Gülsin ONAY' Piyano Yarışması" 2 aşamadan oluşmaktadır.

2- Birinci aşama video kayıt yöntemi ile yapılacak olup, adaylar yarışma başvurusunu 1 Mart 2024 tarihine kadar tamamlayıp, en geç 30 Nisan 2024 tarihine kadar seslendireceği eserleri tek bir kayıt dosyası olarak ara vermeksizin art arda, ellerinin ve yüzünün net gözükecek açıda kaydederek, wetransfer.com sitesi aracılığı ile info@adspianofestival.com adresine iletmeleri gerekmektedir.

3- Birinci aşamayı geçen yarışmacılar, 10 Mayıs 2024 tarihinde www.adspianofestival.com ve yarışmamızın sosyal medya hesaplarında yayınlanacaktır.

4- Yarışmanın final aşaması 12 Mayıs 2024 Pazar günü, İzmir Konak Atatürk Kültür Merkezi'nde seyirciye açık olarak gerçekleşecektir.

5- Yarışmaya katılan piyanistlerin, yarışmanın bütün aşamalarında ezber çalma zorunluluğu vardır.

6- Çalınan eserlerde 'D.C.' yapılacak olup, 'Röpriz' yapılmayacaktır.

7- Adayın seslendireceği modern dönem eserinin notasını, yarışma öncesi dört kopya halinde jüriye vermesi gerekmektedir.

8- Yarışmaya katılım bedeli, 31 Aralık 2023'e kadar 3.200 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Havale veya EFT yaparken 'Öğrenci Adı & Soyadı Yarışma Katılım Bedeli' yazılmalıdır. Banka hesap bilgilerimize iletişim sekmesinden ulaşabilirsiniz.

9- Jüri, birden fazla 1. , 2. veya 3. lük ödülü verebilir. 

10- Adayın yaş kategorisi, 10 Mayıs 2024 tarihine göre hesaplanacaktır. 

11- Yarışmanın final aşamasına girmeye hak kazanan yarışmacıların yol, konaklama ve yemek masrafları kendilerine aittir. 

12- Yarışmanın final etabında sahne alacak adayların, sahne adabı ve kurallarına göre giyinmeleri gerekmektedir. 

13- Yarışmanın final etabında kullanılacak piyano için prova saatleri, 11 Mayıs 2024 tarihinde açıklanacaktır. Yarışmacıların bu prova saatlerine uyması zorunludur. Açıklanan saatte provasını gerçekleştirmeyen yarışmacı, prova hakkını kaybetmiş sayılır. 

14- Son başvuru tarihi 1 Mart 2024, son video gönderim tarihi ise 30 Nisan 2024 olarak belirlenmiş olup, jüri üyelerinin değerlendirme süreleri dolayısıyla kontenjan dahilinde yarışmacı kabul edilecektir. Kontenjan bilgileri sürekli revize edilerek yayınlanacaktır. (En Fazla 120 Yarışmacı)

15- Yarışmaya katılan tüm aday ve öğretmenlerine yarışma komitesi tarafından, Türkçe ve İngilizce “Yarışma Katılım Sertifikası” verilecektir. 

16- Festival veya Masterclass’a da katılmak isteyen adayların oturum saatleri program dahilinde ayarlanacaktır.


Kalan Kontenjan: 97